Deutsche Bank twierdzi, że inwestorzy coraz bardziej preferują Bitcoin od złota jako zabezpieczenie przed inflacją

Zdaniem analityków z niemieckiego banku inwestycyjnego Deutsche Bank, atrakcyjność Bitcoina jako alternatywnego źródła wartości aktywów rośnie.

„Wydaje się, że rośnie popyt na używanie bitcoinów, gdzie złoto było używane do zabezpieczania ryzyka dolara, inflacji i innych rzeczy” – powiedział Jim Reid, dyrektor zarządzający, szef globalnej podstawowej strategii kredytowej, według ZeroHedge .

Bitcoin Millionaire od dawna jest uważany przez zwolenników za cyfrowe złoto ze względu na jego ograniczoną, przewidywalną podaż i przypadek użycia jako magazyn wartości poza wpływami bankowymi.

Rejestrując się, będziesz otrzymywać e-maile o produktach CoinDesk i wyrażasz zgodę na nasze warunki i zasady oraz politykę prywatności

Podczas gdy bitcoin zyskał w tym roku 144%, złoto wzrosło o 22%. Wydaje się, że oba aktywa skorzystały na zwiększającej inflację polityce pieniężnej i fiskalnej wprowadzonej przez banki centralne i rządy na całym świecie w celu powstrzymania skutków gospodarczych pandemii koronawirusa.

Kryptowaluta wzrosła o ponad 25% tylko w tym miesiącu, pomimo nadziei na szybkie ożywienie gospodarcze na świecie w związku z potencjalnymi szczepionkami na koronawirusa i zwiększonym apetytem na ryzyko na giełdach.

Jednak złoto zasłużyło na swoją reputację jako aktywa przystani, spadając w tym miesiącu o 1%

Według Reida, rozbieżność między złotem i srebrem z jednej strony, a bitcoinem z drugiej, jest jedną z osobliwości tego miesiąca. Amerykańscy producenci leków, Pfizer i Moderna, ogłosili zachęcające wyniki swoich eksperymentalnych szczepionek na koronawirusa na początku tego miesiąca, wywołując rotację pieniędzy ze złota i innych aktywów przystani na aktywa ryzykowne.

Reid powiedział Bloomberg na początku tego miesiąca, że ​​szczepionki na koronawirusa są równoważne z globalnym bodźcem fiskalnym. Christian Nolting, globalny dyrektor ds. Inwestycji w Deutsche Bank Wealth Management, powiedział , że inflacja może umiarkowanie wzrosnąć w 2021 i 2022 r., Co dobrze wróży akcje i złoto.

Comments are disabled