Zestaw Bitcoin za $288K Bull Run w 2020 roku, popularny model ceny BTC mówi

Ostatnia aktualizacja modelu cenowego Bitcoin’a S2FX pokazuje, że lipiec rozpoczyna się dokładnie tak, jak wymaga tego długoterminowa trajektoria byka.

Bitcoin (BTC) może mieć trudności z dotarciem do 10.000 dolarów, ale jego postęp jest na dobrej drodze, nowe dane stock-to-flow potwierdzają.

Dodając nową aktualizację do swojego modelu w dniu 1 lipca, stock-to-flow twórca modelu PlanB pokazał, że Bitcoin Code zachowuje się dokładnie tak, jak wymaga tego jego bycza historia.

Bitcoin dodaje drugą „czerwoną kropkę“.
BTC S2F Cross Asset Model (S2FX) wykorzystuje kolorowe kropki do analizy akcji cenowych Bitcoinów w stosunku do daty następnego blokowego zmniejszenia o połowę.

Kropki bezpośrednio po obcięciu o połowę, tak jak obecnie, są w kolorze czerwonym i historycznie poprzedzają skok ceny Bitcoina, który PlanB często określa jako wyższy o „rząd wielkości“.

Odzwierciedlony w modelu, kolejny rząd wielkości przesunięcia jest bliski – powinien rozpocząć się przed końcem 2020 roku. Od tego czasu do następnej połowy w 2024 roku, model koncentruje się na cenie 288.000 dolarów za BTC/USD, z możliwością znacznie wyższych szczytów.

„Aktualizacja wykresu #Bitcoin S2F … RED DOT #2,“ PlanB podsumował na Twitterze, odnosząc się do oznaczeń czerwca i lipca na wykresie.

Stock-to-flow pozostaje nieugięty byczy podjąć długoterminowe działania cenowe Bitcoin, pomimo wystawienia znacznej krytyki w tym roku.

PlanB utrzymuje, że ci krytycy muszą jeszcze stworzyć realną alternatywę dla jego modelu, który tradycyjnie śledził zachowania cenowe niezwykle dokładnie.

Model cenowy Bitcoin S2FX na dzień 1 lipca br.

„Typowy“ miesiąc może zaowocować ceną 12 tys. dolarów BTC.
Analizując miesięczne stopy zwrotu w ostatnim półroczu od 2016 do 2020 roku, PlanB podkreślił „bardzo asymetryczny“ charakter wyników cen Bitcoinów.

W związku z tym, aby BTC/USD pozostawiły swój obecny poziom stagnacji na poziomie około 9.000 dolarów i osiągnęły 12.000 dolarów, wszystko co jest potrzebne to „typowy“ miesiąc solidnych 30% zysków.

Miesięczne zyski Bitcoinów w ostatnim półroczu

Niemniej jednak, znaczna korelacja Bitcoin’a z S&P 500 koncentruje się na makro czynnikach, które mogą powodować opór nawet do 10.000 USD.

W kontekście presji na rynkach akcji, analitycy oczekują, że BTC/USD będą nadal działać zgodnie z makro wahaniami – niezależnie od tego, jak intensywne się one pojawią.

Na przykład Tone Vays stwierdził, że nie wierzy w to, że do 2021 roku para ta przekroczy 10.000 dolarów.

Comments are disabled